Google Max Performance Kampanyası hakkında bildiğim her şeyi derledim, ne oldukları, nasıl farklı oldukları ve performans sonuçlarını inceleyelim.

Google’ın Performance Max kampanyasının daha geniş bir kullanıma sunulacağını duyurmasıyla, Performance Max’in ne olduğu, diğer kampanyalarla nasıl kıyaslandığı ve nasıl performans gösterdiği hakkında birçok soru geldi. Bu gönderinin amacı, sık sorulan bu soruları yanıtlamak ve reklam verenlerin hazırlanmasına yardımcı olmaktır.

Maksimum Performans nedir?
Performance Max ve diğer kampanyalar arasındaki temel fark, Google’ın, reklamverenin sağladığı bilgilere dayanarak kampanyanın hedeflemesini ve yayınlanmasını otomatik hale getirmesidir.

Performance Max, bir Akıllı kampanyayı andıran (ancak yine de ondan biraz farklı olan) otomatik bir kampanya türüdür.

Google, duyarlı görüntülü reklamların çalışma şekline benzer şekilde, reklam oluşturma işlemini yalnızca sağlanan varlıklara dayalı olarak otomatik hale getirecektir.

Dinamik reklam biçimlerini kullanarak birden çok yerleşimde yayınlanması ve hedef kitle ve yerleşime göre performans raporlamasının sınırlı olması bakımından Performance Max ile sosyal kampanyalar arasında bazı benzerlikler de bulabilirsiniz.

Performance Max Hangi Ağda Çalışır?
Performans Maks. kampanyaları, Google’ın diğer kampanya türlerinden büyük bir fark yaratan tüm Google envanterinde yayınlanmaya uygundur. Performans Maks. kampanyaları, Arama, Görüntülü Reklam, YouTube, Gmail ve Discovery kampanyalarının doldurduğu herhangi bir yerleşimde sunulabilir.

Performance Max Hangi Ağda Çalışır?

Performance Max ile Hangi Seçeneklere ve Kontrollere Sahiptim?
Bir Performans Maks. kampanyası oluşturduğunuzda hedefinizi seçersiniz. Hedeflerinize bağlı olarak, ürün beslemelerini ve mağaza konumlarını birbirine bağlamak mümkündür.

Bütçe ve Teklif
Ardından bütçenizi belirleyecek ve teklif stratejinizin nasıl olacağını seçeceksiniz. Teklif stratejisi seçeneklerinin maksimum dönüşümleri ve maksimum değeri içerdiğini, ancak aynı zamanda bir maksimum EBM veya hedef değer/dönüşüm belirleyerek Hedef EBM ve Hedef ROAS stratejilerinden yararlanmanıza olanak tanıdığını unutmayın.

Konum, Dil, Reklam Planlaması
Ardından, konumlarınızı seçeceksiniz. Şu anda Performance Max, Google Ads düzenleyicisi tarafından desteklenmemektedir, bu nedenle hedeflemeyi ayarlamak çoğu kampanyadan daha sıkıcıdır. Dahil edilecek çok fazla konumunuz varsa, “başka bir konum girin”i seçebilirsiniz; bu, daha sonra boş bir alan ve bir “gelişmiş arama” bağlantısı içerecek şekilde genişleyecektir. Konumları toplu içe aktarma seçeneği için “gelişmiş arama” bağlantısını tıklayın.

Daha sonra dilleri, reklam zamanlamanızı, kampanyanızın yayınlanma tarihlerini seçebilirsiniz.

Gelişmiş URL Seçenekleri
URL seçenekleri önemlidir. Varsayılan olarak, siz bu seçeneği devre dışı bırakmadığınız sürece Google kendi nihai URL’lerini tanımlar. Google’ın uygun gördüğü bağlantılara trafik göndermesine izin verirseniz, bağlantıları hariç tutma seçeneğiniz de vardır. Önerilen tabi ki Google’a bırakmak.

Google Max Performans Kampanyası

Öğe Grupları
Daha sonra, etkin bir şekilde bir reklam olan ve duyarlı bir görüntülü öğeye benzer olacak bir “Öğe Grubu” oluşturmaya yönlendirileceksiniz. Bu “varlık grubu”, tüm platformlar için bir varlık görevi gördüğü için öğe grubu olarak adlandırılır. Reklam verenler birden çok “Öğe Grubu” oluşturabilir.

Google Ads Performans Kampanyası

Otomatik Hedeflemeyi Bilgilendirme
Her kampanyanın yalnızca bir hedefleme grubu vardır (bu nedenle hiçbir reklam grubu yoktur). Google’ın kimi hedeflemesi gerektiği konusunda fikir vermeye yardımcı olması için kitleler seçebilirsiniz. Google, “Reklamlarınız, hedefleriniz için dönüşüm sağlama olasılığı en yüksek olan kişilere otomatik olarak gösterilecektir. Kitle sinyalleri sağlayarak optimizasyonu hızlandırabilirsiniz.” Bunun anlamı, kampanyalarınızın yalnızca bu kitlelere iletilemeyeceğidir. Bunun yerine Google, sinyaller için sağladığınız kitlelere bakıyor. Aynı davranışları ve ilgi alanlarını sergilemesi muhtemel benzer tüketicileri belirlemek için bu verileri kullanacaklar.

Google Ads Performance Kampanyası

Reklam Uzantılarını Ayarlama
Son olarak, uzantılarınızı eklersiniz. Mevcut hesap düzeyinde site bağlantısı uzantılarını kullanmayı seçebilir veya Performans Max. kampanyaları için belirli site bağlantılarını seçip oluşturabilirsiniz. Kampanya, hedeflerinize göre uzantı biçimleri önerecektir. Örneğin, birincil hedefiniz olası satış yaratmayı içeriyorsa, kampanya bir potansiyel müşteri formu uzantısı oluşturmayı önerecektir. Ek açıklamalı snippet’ler, fiyat uzantıları, promosyon uzantıları, açıklama metinleri ve telefon uzantıları da ekleyebilirsiniz.

Performans Max Raporları Neleri İçerir?
Performans raporlaması bir eksiklik olarak kabul edildi. Google Marketing Livestream’de, raporlama şeffaflığına ilişkin reklam veren geri bildirimlerinin alındığı ve Google’ın Google Max kampanyalarında şeffaflığı artırmak için adımlar atacağı açıklandı.

Gelecekte raporlamanın tam olarak nasıl görüneceği belli değil, bu yüzden raporlama konusundaki deneyimimi mevcut biçiminde paylaşacağım.

Mevcut haliyle raporlama sınırlıdır. Reklam verenler, diğer kampanyalarda olduğu gibi, bir bütün olarak kampanya performansı hakkında rapor oluşturabilir.

Birden çok öğe grubu (reklam) ekleyebilseniz de, öğe grubuna göre performans raporlaması yapmak mümkün değildir. Örneğin, şu anda gösterimdeyken, duyarlı görüntülü reklamla performans hakkında rapor oluşturabilirsiniz, ancak bu performansı tek tek öğelere göre anlamlı bir şekilde ayıramazsınız. Performance Max ile performansı öğe grubuna (reklam) göre ayırmanın ilk adımını bile atamazsınız.

Hedefleme konusunda da bilgi yok. Sağlanan hedefleme parametrelerinin, pazardaki diğer potansiyel tüketicileri belirlemek için göstergeler olarak kullanıldığını unutmayın; bu nedenle, sağlanan bu kitleler mutlaka hedef olarak kullanılmayacak, bunun yerine diğer olası potansiyel müşterileri bulmaya yardımcı olacak niteleyicileri ve göstergeleri belirleme aracı olarak kullanılacaktır. . Günün sonunda, reklamınızı kimin gördüğünü söylemenin bir yolu yoktur – kitle raporlaması yok, anahtar kelime raporlaması yok, demografik raporlama yok, vb. Bu aynı zamanda, bu şeyler için hariç tutma eklemenin mümkün olmadığı anlamına gelir.

Reklam verenler, cihaz performansı hakkında rapor veremez veya hariç tutma yapamaz.

Ürün feed’i bağlamadığım için ürün düzeyinde performans raporlaması hakkında yorum yapamıyorum.

Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir..! Nelson Mandela

Performance Max Nasıl Performans Gösterir?
Performance Max’ta kendi deneyimlerimden edindiğim bilgileri paylaşacağım.

Deneyimlerime göre, Performans Maks. kampanyaları, var olan arama ağı reklam maliyetlerinizden daha düşük bir TBM sağlıyor. Sonuç başı ücretler ve sonuçlar gerçekten iyi performans gösteriyor. Sonuç olarak, Performans Max’ı kullanarak dönüşümleri ciddi oranda artırabilirsiniz. Sınırlı bütçelerle çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

İçeriğimizi Beğendiniz Mi?
[Ortalama: 0]

Kategorisi:

Etiketler: