[dropcap]S[/dropcap]ektörünüz ile alakalı anahtar kelimeleri bulmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi 5 anahtar kelime bulma araçlarının listesini sizler için hazırladım. Listemin en başında Google’ın kendi aracı olan Google Anahtar Kelime Planlama aracı var. En nihayetinde Google Ads reklamları için araştırma yapıyoruz. 🙂 O halde Google ads anahtar kelime bulma araçlarını paylaşıyorum.

Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları Nelerdir?

O halde hem ücretsiz hem de en doğru sonuçlara ulaşabileceğiniz listeye hemen göz atalım!

  • Google Keyword Planner,
  • Semrush,
  • Keywordtool.io,
  • Ubersuggest,
  • Kwfinder,

Doğru anahtar kelime listesi oluşturmak, reklamlara başlamadan önce yapılacakların en başında geliyor. Reklamlarınızın başarılı olmasını istiyorsanız, sektörünüzün ihtiyaçlarını ve eksikliklerini iyi belirliyor olmanız gerekir.

Hemen kısa bir örnek ile anlatalım.

Bebek fotoğrafçısı olan bir işletme olduğunuzu ya da bu işletmeye hizmet veren bir reklam veren olduğunuzu düşünelim.

İlk akla gelen anahtar kelime sanırım bebek, doğum hastane fotoğrafçılığı ya da profesyonel fotoğrafçı olacaktır. Ama çocuğu için böyle bir etkinlik planlayan her ebeveyn, fotoğraf çekiminin ölümsüz olmasını ister. Dolayısıyla ”Konsept Fotoğraf Çekimi” , ”Doğum Günü Organizasyon” yada ”Pasta Patlatma” etkinlikleri yada İngilizcesi olan ”Smash Cake” kullanıcı araması, arayış içerisinde olan müşteriler için doğru anahtar kelime olabilir.

Bu nokta da yakalayacağınız her bir müşteri rakipleriniz arasından ucuz maliyet ile sıyrılarak yüksek roas’lar elde etmek demektir.

Anahtar kelime bulma araçları sadece bir araç olarak size yardımcı olabilir, bu nokta da müşteri gibi düşünerek hareket etmeniz en doğrusu olacaktır.

Bol şans 👋

İçeriğimizi Beğendiniz Mi?
[Ortalama: 0]

Kategorisi:

Etiketler: